Blog

Yeni Nesil Ticaret

Bir insan için internete bağlı olmak anlamına gelen “online” olmak kelimesi bir işletme için çok daha karmaşık bir kavram. İşletmeler de online olmak zorundalar.

Yeni Nesil Ticaret


İnternet artık herkesin ayrılmaz bir parçası. Günün çok büyük bir kısmında internete bağlı durumdayız. Yazılar, videolar ve resimleri birlikte düşündüğünüzde büyük hacimlerde içerik tüketiyoruz. Peki, bu içerikler yani videolar, resimler ve metinler nerede üretiliyorlar?
Eskiden internette bulunabilir olmak diye bir kavram vardı. İlgi olduğunuz ürün ya da hizmet konusunda araştırma yapan potansiyel müşterilerin sizi bulabilmesini amaçlıyordu. Sosyal medya kavramı ile dijital içeriklerin sunumu da değişti.

İnternette Görülebilir Olmak

Yeni kavram görünebilir olmak! Görülebilir olmaya yaptığınız her yatırım, sadece internetteki arama motorlarında bulunabilir olmaya olumlu etki sağlamaz, aynı zamanda zihinlerde yapılan aramalarda ad birinci sırada olursunuz.

Sosyal MedyaSakarya'da İnternet Sitesi Hizmeti

İçerik artık insanlara sunuluyor. İnsanlar eskiden içerikleri internet sitelerine yükler ve kullanıcıların onları bulmalarını beklerdi. Şimdi içerikler sosyal medya ağları ile tüketicilere sunuluyor. Paylaşılan beğenilen bir içerik üretmeyi başardığınızda bunun ilgili ve potansiyel müşterilere kadar ulaşması hiç de zor değil. 
Günün neredeyse tamamında cep telefonlarımız ile internete direk bağlıyız. Bağlı olmakla da kalmayıp günde ortalama 3 saat sürekli internetten veri alıyoruz. İşte sizin ve firmanızın tam da olması gereken bu veri akışının içi.

Online Olmak Ne Demek

Bir insan için internete bağlı olmak anlamına gelen “online” olmak kelimesi bir işletme için çok daha karmaşık bir kavram. İşletmeler de online olmak zorundalar. Bu düzenli veri akışı içerisinde yer almalı, mal ve hizmetleri konusunda düzenli içerikler üretmeli, sosyal medya ve diğer dijital pazarlamaya elverişli mecralarda bu içerikleri dolaşıma sokmalılar. 
Tüm bunları yaptıktan sonra da geri dönüşleri karşılamak için ulaşılabilir olmalılar. Bir mail adresi, bir Facebook sayfası ya da bir telefon hattı sahibi olmak bunu sağlamaz. Tüm bu kanallardan gelen talepleri karşılayacak, yönlendirecek insan gücünün de bu iletişim kanallarının başında olması gerekecektir.

Online Olmanın En İyi Yolu Nedir?

Bir işletme için online olmanın en iyi yolu; kendisine ait bir internet sitesi sahibi olmaktır. İnternet sitesi, yapmayı planladığınız bütün dijital pazarlama çalışmalarının merkezinde yer alacaktır. Bu çalışmalar dijital dünyaya internet siteniz üzerinden yayılacak, oluşan tüm talep yine içerikler vasıtası ile internet sitenize yönlendirilecektir. İnternet siteniz firmanıza kendisini müşterilere tam da aradıkları özelliklere göre ifade etme şansını verecektir.
Her sektörün iş planı nasıl farklı ise kendini ifade etme şekli de farklı olacaktır. Sadece sektör olarak değil, aynı sektör içinde faaliyet gösteren firmalar bile kendi kurum yapıları ile farklılık oluşturarak tercih sebebi olmayı amaçlayacaktır. İnternet sitenizin tüm imkanlara sahip olabilecek şekilde özel olarak tasarlanmasının önemi burada yatmaktadır. 

İlk Nesil İnternet Siteleri

Eskiden internet sadece bulunabilir olmak konusunda fayda sağlıyordu. Bu anlayış ile üretilen internet siteleri ne, nasıl ve nerede gibi sorulara cevap vermekten ileri gidemeyen birer dijital broşür özelliğindeydi. Sadece firma hakkında bilgiler içeren bir metin ve yazılar bütünüydü.
Bu nesil internet siteleri artık bir kullanıcının ihtiyaçlarını karşılamaktan aciz. Kullanıcılar artık internette çok daha fazla veriye ihtiyaç duyuyorlar. 

Sakarya'da İnternet Sitesi HizmetiBir İnternet Sitesi Ne İşe Yarar

Günümüzde internet sitelerinin yapabilecekleri konusunda neredeyse sınır yok. Markanız ya da işletmenizin gerçekçi ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edilmiş bir internet sitesi sizi bir adım öne çıkaracaktır. Peki imkanlarımız neler?

Kurumunuzu ve Kültürünüzü Yansıtın

Sizi rakiplerinizden ayıran tüm yönleri göz önüne seren bir tasarım ile fark yaratın. Her işletme için önemli olan noktalar faklıdır. Müşterileriniz iş yapacakları ya da ürün satın alacakları firmalarda ne özellikler arıyorlar. Tecrübe mi? O zaman tarihçenizi, hakkımızda yazınızı ana sayfada ön plana koyalım. Uzmanlık mı? Sahip olduğunuz belgeler ile ilgili özel bir galeri yapalım. Müşteriniz neyi önemsiyorsa, neyi arıyorsa, karar vermesi için etki edecek tüm verileri, en uygun tasarım ile müşterinize sunalım.

Ürün ve Hizmetlerinizi Tanıtın

Ürün ve hizmetlerinizi ortak başlıklar altında kategorize ederek müşterilerinizin aralarında gezinmelerini sağlayalım. En doğru ürünü ya da hizmeti bulabilmeleri için bu önemli. Her ürününüzü, her hizmetinizi kendisine özel bir tanıtım metni ve ona özel bir resim galerisi ile sunalım. 
Müşterilerinizin Yorumlarını Sergileyin
Memnun müşterilerinizin yorumlarını içeren bir galeri bu işi çözebilir. İnsanların %72’si arkadaşlarının tavsiyeleri üzerine alışveriş yapıyorlar. Bu size fayda sağlayacaktır. 

İşlerinizi Gösterin

Özellikle hizmet sektöründe faaliyet gösteren işletmeler için en önemli noktalardan birisi de burasıdır. İnternet sitenizde daha önce teslim ettiğiniz işlerinizi özel resim galerileri olarak potansiyel müşterilerinize sunun.

Referanslarınızı Sergileyin

Faaliyet gösterdiğiniz sektörde müşteriler satın alımdan önce referanslara önem veriyor olabilirler ya da uzun yıllardır faaliyet gösterdiğiniz sektörde eşine az rastlanır bir referans çeşitliliğine sahipseniz bunları sergilemek sizi rakipleriniz arasından sıyıracaktır. 

Canlı Destek Sağlayın

Ziyaretçilerin tam da akıllarına o soru takılmışken canlı destek ile orada olun. Satın almak anık verilen bir karardır. Tam doğru anda, doğru cevap için yerinde olarak cironuzu arttırabilirsiniz.

Galeriler Oluşturun

Ürünlerinize, uygulama alanlarına ya da müşterilerinize özel görseller barındıran resim ya da video galerileri oluşturun.

Potansiyel Müşterilere İçerikler Oluşturun

Müşterilerinize özel, onları satın almaya ya da sizi seçmeye teşvik eden içerikler oluşturun. Videolar, resimler, blog içerikleri ya da hepsi.

Ürün Satışı Yapın

Eticaret artık çok yaygın. Ziyaretçilerinize dilerseniz siteniz üzerinden satış da teklif edebilirsiniz. 
Tüm bunlardan sonra atık karar vermeniz gereken şey nasıl bir internet sitesine sahip olacağınızı belirlemek için faydalı işlevler arasında tercih yapmak.
Burada en faydalı seçimi yapabilmek için bizden destek alabilirsiniz.

 

 

 

HEMEN ARA